SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Osiem osób oskarżonych ws. odpadów w Borkowicach

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

Jest akt oskarżenia w sprawie nielegalnego składowiska z toksycznymi odpadami w Borkowicach w powiecie przysuskim. Prokuratura skierowała go do Sądu Okręgowego w Radomiu. Na ławie oskarżonych zasiądzie w sumie 8 osób, w tym kobieta.

Wszyscy odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

W akcie oskarżenia zarzuty przedstawiono 8 osobom, w tym kobiecie. Wszyscy odpowiedzą za obrót i nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów. To między innymi pozostałości po farbach, lakierach, triochloroetan czy metanol. W sumie 800 ton – odpadów zagrażających życiu i zdrowi ludzi, a także środowisku.

W toku śledztwa ustalono, że trzon grupy stanowiły 4 osoby, które również nielegalnie składowały odpady niebezpieczne w innych miejscach Polski np. – w Toruniu czy w Osiecku w powiecie otwockim. Zaznaczmy, że na niebezpieczne odpady w Borkowicach składowano na prywatnej posesji, tuż obok szkoły. Właściciel działki – był przekonany, że będzie tam sortownia odzieży.

Odpady stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, a także dla środowiska – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Właściciel działki nie został oskarżony, przed sądem odpowiedzą tylko osoby, które doprowadziły do podpisania z nim umowy i dozorowały magazyny. Dodajmy, że gminy nie stać na utylizację i wywiezienie odpadów. Mieszkańcy – w obawie o swoje zdrowie – zapowiadają kolejne protesty.

Czytaj też: Chemikalia w Borkowicach. Mieszkańcy zaostrzą protest

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone