SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Frezowanie Połczyńskiej i prace na Jagiellońskiej [SPRAWDŹ]

Ulica Jagiellońska w Warszawie/fot. ZDM

W weekend warszawscy drogowcy wymienią nawierzchnię ul. Połczyńskiej. W tym samym czasie tramwajarze będą pracowali na ul. Jagiellońskiej. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

W weekend warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię ul. Połczyńskiej. Nowy asfalt pojawi się na południowej jezdni (w kierunku centrum) na odcinku od ul. Rotundy od Dźwigowej. W sumie na 500 metrowym odcinku zostanie ułożone ponad 5 tys. m.kw. nowej nawierzchni. Zostanie ona dodatkowo wzmocniona specjalną siatką szklano-węglową, co wydłuży trwałość remontu.

Utrudnienia na Bemowie

Na czas remontu, od piątku, 8 listopada od godz. 22.00 do poniedziałku, 11 listopada do godz. 4.00, zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia na odcinku od ul. Lazurowej do Dźwigowej. Od skrzyżowania z ul. Lazurową utrzymany będzie wyłącznie dojazd, jednym pasem, do ul. Szeligowskiej. Dalej jezdnia będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Na czas robót połączenie z ul. Połczyńską stracą ulice: Nowej Huty i Rotundy. Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Lazurową, Człuchowską i Powstańców Śląskich oraz al. 4 Czerwca 1989r., ks. J. Chrościckiego, Świerszcza, Globusową, Dźwigową. Autobusy linii 105, 197, 713, 743 oraz nocnej N52 (tylko w kierunku Browarna/Rondo Daszyńskiego, Gwiaździsta, Cm. Wolski) pojadą objazdem ulicami: Lazurową, Człuchowską, Powstańców Śląskich. Autobusy linii nocnej N42, jadące w kierunku Dw. Centralnego, będą kursowały ul. Powstańców Śląskich. W planach jest również remont ul. Połczyńskiej na odcinku od ul. Rotundy do Szeligowskiej.

Tramwajarze na Jagiellońskiej

Również w weekend tramwajarze będą pracowali na ul. Jagiellońskiej. W tym czasie usuną pozostałości tymczasowego torowiska, którym jeździły tramwaje w czasie budowy metra na pl. Wileńskim. Z tego powodu od soboty, 9 listopada od godz. 6.00 do poniedziałku, 11 listopada do godz. 4.00 zamknięty będzie odcinek od ul. Ratuszowej do ul. św. Cyryla i Metodego. Dla kierowców utrzymany zostanie skręt z ul. Jagiellońskiej w kierunku zoo oraz ruch w ciągu ul. Ratuszowej. Objazd zamkniętego odcinka zostanie poprowadzony ulicami: Ratuszową, Wybrzeżem Helskim i ul. S. Okrzei.

Autobusy linii 509, jadące w kierunku Nowodworów, pojadą prosto ul. Targową do Ratuszowej. W kierunku Gocławia będą kursowały przez pl. gen. J. Hallera i dalej ulicami Dąbrowszczaków, Inżynierską i Wileńską do Targowej. Linie nocne N14 i N64 (tylko w kierunku Dw. Centralnego) będą jeździły ulicami Inżynierską i Wileńską. Podobne prace tramwajarze będą poradzili również w weekend 16-17 listopada. W kolejnym etapie zamknięty zostanie wlot w ul. Cyryla i Metodego od strony Jagiellońskiej.

Czytaj też:

Święto Niepodległości w Warszawie. Sprawdź utrudnienia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone