SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Adrian Castro sportowcem sierpnia 2021 w plebiscycie Radia dla Ciebie!

Adrian Castro/fot. Facebook

Adrian Castro wygrał głosowanie na sportowca sierpnia na Mazowszu w plebiscycie „Magazynu Sportowego” RDC. Szermierz na wózku, srebrny medalista tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich wyprzedził inną medalistkę z Tokio sztangistkę Justynę Kozdryk oraz piłkarza Legii Artura Jędrzejczyka.

Dla Adriana Castro to już drugi medal igrzysk. Pięć lat temu zdobył brąz, w Japonii wspiął się o stopień wyżej. Zostało mu już więc tylko jedno marzenie. – Jest poprawiony wynik z Rio. To cieszy i napawa optymizmem (…) Z drugiej strony jest lekki niedosyt – jedynego złota jakiego mi brakuje to złota igrzysk paraolimpijskich. Trzeba będzie ten wynik poprawić w Paryżu i mam nadzieję, że się to uda – mówił Castro w „Magazynie Sportowym” RDC.

Szermierz Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa w plebiscycie Radia dla Ciebie zdobył niemal dwie trzecie wszystkich głosów. Castro wyprzedził Justynę Kozdryk i Artura Jędrzejczyka. Sztangistka z Grójca startująca w kategorii do 45 kg uzyskała w Tokio aż 101 kg, co dało jej brązowy medal w stolicy Japonii. Dla Kozdryk to drugi medal igrzysk paraolimpijskich – w 2008 r. w Pekinie zdobyła srebro. Artur Jędrzejczyk to podstawowy zawodnik i jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa. Mistrzowie Polski biorą w tym roku udział w rozgrywkach Ligi Europy.

Można zgłaszać kandydatów na sportowca września. Czekamy na propozycje pod adresem sport@rdc.pl.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: Adrian Castro o medalu igrzysk paraolimpijskich w Tokio

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone