Adrian Castro sportowcem sierpnia 2021 w plebiscycie Radia dla Ciebie!

• 20.09.2021 11:05

• Aktualizacja: 14:15 30.08.2022

Adrian Castro wygrał głosowanie na sportowca sierpnia na Mazowszu w plebiscycie "Magazynu Sportowego" RDC. Szermierz na wózku, srebrny medalista tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich wyprzedził inną medalistkę z Tokio sztangistkę Justynę Kozdryk oraz piłkarza Legii Artura Jędrzejczyka.
Dla Adriana Castro to już drugi medal igrzysk. Pięć lat temu zdobył brąz, w Japonii wspiął się o stopień wyżej. Zostało mu już więc tylko jedno marzenie. - Jest poprawiony wynik z Rio. To cieszy i napawa optymizmem (...) Z drugiej strony jest lekki niedosyt - jedynego złota jakiego mi brakuje to złota igrzysk paraolimpijskich. Trzeba będzie ten wynik poprawić w Paryżu i mam nadzieję, że się to uda - mówił Castro w "Magazynie Sportowym" RDC.

Szermierz Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa w plebiscycie Radia dla Ciebie zdobył niemal dwie trzecie wszystkich głosów. Castro wyprzedził Justynę Kozdryk i Artura Jędrzejczyka. Sztangistka z Grójca startująca w kategorii do 45 kg uzyskała w Tokio aż 101 kg, co dało jej brązowy medal w stolicy Japonii. Dla Kozdryk to drugi medal igrzysk paraolimpijskich - w 2008 r. w Pekinie zdobyła srebro. Artur Jędrzejczyk to podstawowy zawodnik i jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa. Mistrzowie Polski biorą w tym roku udział w rozgrywkach Ligi Europy.

Można zgłaszać kandydatów na sportowca września. Czekamy na propozycje pod adresem sport@rdc.pl.