„Ta droga jest niebezpieczna”. Mieszkańcy Rembertowa skarżą się na ulicę Pastuszków

  • 11.10.2023 18:32

  • Aktualizacja: 18:37 11.10.2023

Ulica Pastuszków w Rembertowie jest niebezpieczna – powiedzieli nam mieszkańcy dzielnicy. Zwracają uwagę, że na jezdni nie jest możliwy dwukierunkowy przejazd, co generuje wiele niebezpiecznych sytuacji. Jak przekazały nam władze dzielnicy, w planach jest zamontowanie tam spowalniaczy, to jednak nie wszystko.

Mieszkańcy Rembertowa zwracają uwagę, że znajdująca się w dzielnicy ulica Pastuszków jest niebezpieczna zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Kierowcy z Wołomina omijają nią utrudnienia, które tworzą się na Żołnierskiej.

Jednak droga jest bardzo wąska, z wieloma słupami, które nie pozwalają na dwukierunkowy przejazd. To zaś – jak zauważają mieszkańcy – powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji.

Jak przekazała rzeczniczka dzielnicy, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców władze planują zamontować tam spowalniacze.

– Liczymy na to, że w przyszłym roku będą one zrealizowane. Podpisaliśmy umowę na wykonanie projektu spowolnienia ruchu na ulicy Pastuszków polegające właśnie na zainstalowaniu spowalniaczy – mówi Małgorzata Sierzpowska.

Dzielnica planuje również całkowicie przebudować ulicę, tworząc jezdnię o szerokości sześciu metrów, obustronny chodnik czy oświetlenie ulicy. Aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa.

Czytaj też: „Zatkany jest cały Marysin”. Ulica Kaczeńca w warszawskim Wawrze dalej zamknięta

Źródło:

RDC

Autor:

Adrian Pieczka