Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Radia. Z tej okazji RDC pokazuje, jak praca radiowca wygląda od tej drugiej strony, której słuchacz nie może zobaczyć, ani nawet usłyszeć. Na to, co pojawia się na antenie, pracuje wiele osób - mówiła Anna Boćkowska, która prezentuje w Radiu dla Ciebie wiadomości.
RDC
Anna Boćkowska w audycji "Pan od przyrody" wskazała, że wiadomości, które słyszymy na antenie, to tylko finał całej pracy nad nim.
- Nasz serwis zaczynamy układać dosłownie tuż po wyjściu z ostatniego serwisu, czyli np. o godzinie 11:06 wychodzę z jednego serwisu i zaczynam układać serwis na kolejną godzinę - powiedziała.
Serwis informacyjny prezentuje jedna osoba, ale to praca całej redakcji.
- Ten jeden serwis tworzy kilkanaście osób. To są nasi reporterzy, nasi wydawcy, nasi realizatorzy, którzy wypuszczają te wszystkie dźwięki. W serwis prezenter wkłada około 20 procent - dodała dziennikarka.
Choć niezwykle satysfakcjonująca, praca dziennikarza bywa stresująca - zaznaczyła nasza redakcyjna koleżanka.
- Praca w radiu, w ogóle praca dziennikarza, w której tuż przed samym wydaniem serwisu, pojawia się stres, bo wpada nam w ostatniej chwili informacja bardzo ważna - wskazała.
Radio to jednak nie tylko wiadomości. Zapytaliśmy mieszkańców Mazowsza, za co kochają radio i czy cały czas jest ono potrzebne.
file="
Światowy Dzień Radia UNESCO ustanowiło dopiero w 2011 na wniosek Hiszpanii w celu promocji tej dziedziny mediów. Wynalazcą radia jest Nikola Tesla.
W roku 1993 rozpoczęło działalność pierwsze radio internetowe. Radio dla Ciebie zaczęło grać dla Państwa rok później.