Używane rowery miejskie z Radomia sprzedane. Rozeszły się w kilka godzin

  • 14.05.2024 17:18

  • Aktualizacja: 17:18 14.05.2024

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu sprzedał mieszkańcom 250 używanych rowerów, które były na wyposażeniu Radomskiego Systemu Roweru Miejskiego w latach 2017-2019. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. — Jak się okazało, kilka osób musiało odejść z tak zwanym kwitkiem, ponieważ rowery tak szybko się sprzedały — mówi wiceszef MOSiR-u Robert Dębicki.

Używane rowery miejskie z Radomia są już własnością mieszkańców. MOSiR sprzedał wszystkie jednoślady, które wystawiono na sprzedaż. Rozeszły się w kilka godzin.

Dlaczego miasto postanowiło pozbyć się rowerów, które służyły radomianom przez trzy sezony? Wyjaśnia to Robert Dębicki wiceszef MOSiR-u.

Ponieważ były już bardzo mocno zużyte. Również nie nadawały się do modernizacji, do systemu, o jakim myślimy, aby w przyszłości w Radomiu funkcjonował — tłumaczy Dębicki.

Rowerów było około 250. Za jeden trzeba było zapłacić niecałe 250 zł. 

Jak dodaje Dębicki, akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Jak się okazało, kilka osób musiało odejść z tak zwanym kwitkiem, ponieważ rowery tak szybko się sprzedały. Mieliśmy też sporo informacji, że osoby, które nabywały te rowery, będą je wykorzystywały na swoich działkach — mówi Dębicki.

Radomski Rower Miejski działał w latach 2017-2019. Operatorem systemu była firma Nextbike. W pierwszym roku rowery wypożyczono ponad 130 tys. razy. 

Z każdym rokiem radomianie coraz rzadziej z nich korzystali. Powodem był fatalny stan techniczny i problemy z wypożyczeniem.

Czytaj też: Odpady ze składowiska przy Ofiar Firleja w Radomiu znikną do końca tygodnia. To miesiąc przed terminem

Źródło:

RDC

Autor:

Wojciech Kowalczewski/DJ

Kategorie: