Kierowcy autobusów w Radomiu nie będą już musieli sprzedawać biletów

  • 26.06.2023 21:48

  • Aktualizacja: 20:46 26.06.2023

Nie będzie protestu zbiorowego kierowców MPK w Radomiu. Związkowcy osiągnęli cel i nie będą sprzedawać biletów w autobusach. Taką decyzję podjęli podczas poniedziałkowej sesji radni.

Radni z Radomia zadecydowali, że kierowcy miejskich autobusów nie będą już musieli sprzedawać biletów.

Na początku pandemii ten obowiązek został uchylony, a na poprzedniej sesji radni obradowali nad uchwałą, która tę sytuację miała umocować. Tak się jednak nie stało. Po groźbie radykalnych rozwiązań ze strony kierowców temat powrócił na kolejnym posiedzeniu rady. Związkowcy ponownie tłumaczyli swoje stanowisko.

Jak podkreśla przewodniczący NSZZ Solidarność MPK w Radomiu Marek Kicior, tu chodzi o bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pasażerów, ale także o komfort pracy i podróży.

– Dodatkowa czynność związana ze sprzedażą biletów powoduje opóźnienia w ruchu. Rozkojarzenie, oderwanie się od prowadzenia autobusu, strach przed pomyłką towarzyszyły kierowcom – mówi.

Argumenty kierowców przekonały kilku radnych PiS, między innymi Dariusza Wójcika.

 W stu procentach zgadzam się z przewodniczącym. Jesteście panowie doświadczonymi związkowcami i wiecie, że waszym głównym zadaniem jest dbanie o interes pracowników, czyli w tym przypadku kierowców. Małymi krokami zbliżamy się do cywilizacji i do tego, jak funkcjonują inne miasta, gdzie bilety od dawna można już kupić w biletomatach – mówi radny.

Za przyjęciem uchwały głosowało 16 radnych, nikt nie był przeciw, a siedmioro wstrzymało się od głosu.

Czytaj też:

Źródło:

RDC

Autor:

Katarzyna Czarkowska/PA

Kategorie: