Przetarg na budowę wiaduktu przy Żeromskiego w Radomiu ponownie rozstrzygnięty

  • 09.03.2023 12:46

  • Aktualizacja: 12:32 09.03.2023

Przetarg na ważny dla pasażerów lotniska wiadukt przy Żeromskiego w Radomiu ponownie rozstrzygnięty. Po opinii Krajowej Izby Odwoławczej i uzupełnieniu dokumentacji, miastu udało się wyłonić najkorzystniejszą ofertę. Podpiszemy umowę, jeśli nikt się nie odwoła - zaznacza wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

- Będzie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji mógł przystąpić do podpisania umowy, ale nie wcześniej niż za 10 dni. Dlaczego nie wcześniej niż za 10 dni? Takie są przepisy, jest czas na ewentualne odwołania. Odwoływać się mogą tak naprawdę wszyscy uczestnicy postępowania - tłumaczy wiceprezydent Radomia.

   

W przetargu brało udział dziesięć firm. Koszt przebudowy wiaduktu i budowy peronu kolejowego przekracza 170 milionów złotych. Jak mówi Mateusz Tyczyński, projekt jest gotowy.

- Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 24 miesiące na realizację przedmiotu zamówienia, czyli zburzenie tego wiaduktu i postawienie nowego. Liczymy na to, że jako, że ten wiadukt składa się de facto z dwóch budowli, że po jednej z nich ruch będzie można puścić wcześniej - wyjaśnia.
 
   

Po ukończeniu budowy, wiadukt i peron kolejowy mają stanowić węzeł przesiadkowy dla pasażerów radomskiego lotniska.

Czytaj też: 90 nowych mieszkań komunalnych powstanie w Radomiu

 

Źródło:

RDC

Autor:

RDC /Krzysztof Chomicz/PL