Zwolnienia lekarskie pracowników i odwołane egzaminy na prawo jazdy

  • 21.07.2023 12:18

  • Aktualizacja: 20:35 21.07.2023

Większość egzaminatorów ciechanowskiego WORD nie stawiła się do pracy, przedstawiając zwolnienie lekarskie. Podobna sytuacja jest w oddziale terenowym w Mławie. – Egzaminy zostały przełożone na późniejszy termin – informuje dyrektor Wojewódzkiego Oddziału Ruchu Drogowego w Ciechanowie Cezary Chodkowski.

Egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie i w jego oddziale w Mławie nie przyszyli do pracy, zasłaniając się zwolnieniem lekarskim.

– Część egzaminatorów wczoraj i dziś nie stawiła się do pracy. W tej chwili egzaminuje dwóch egzaminatorów. Część egzaminów została przełożona. Osoby, które miały zdawać, są o tym informowane – mów dyrektor WORD Cezary Chodkowski.

Ich nieobecność może mieć związek z wcześniejszymi protestami. Pracownicy domagali się zmiany zasad egzaminowania oraz podwyżki wynagrodzeń.

Jak zapewnia dyrektor WORD-u w Ciechanowie, podwyżki są już przygotowane, ale proponowana kwota nie zadowala pracowników.

– Absencja spowodowana jest żądaniami podwyżek. Mamy przygotowane porozumienia zmieniające umowy o pracę. Podwyżka kształtuje się od 960 do 2300 złotych brutto. Firmy na więcej nie stać – podkreśla.

Średnia pensja egzaminatora w ciechanowskim WORD wynosi 7 tysięcy złotych brutto.

Czytaj też: Miejski stadion w Ciechanowie gotowy do odbioru

Źródło:

RDC

Autor:

Alicja Śmiecińska/PA