Kupił prawo jazdy, bo chciał być kierowcą taksówki

  • 15.01.2022 17:17

  • Aktualizacja: 05:22 26.07.2022

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali obywatela Gruzji podejrzanego o posługiwanie się fałszywym prawem jazdy. 39-latek przekazał w urzędzie podrobiony dokument, aby uzyskać identyfikator kierowcy taksówki. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
To już kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie ujawniony przez urzędników i policjantów ze śródmiejskiej komendy policji.

Pracownicy biura weryfikujący dokumenty niezbędne do uzyskania identyfikatora kierowcy taxi nabrali podejrzeń, co do autentyczności otrzymanego od przedstawiciela przewoźnika rosyjskiego prawa jazdy. W porównaniu do oryginału nie zgadzało się kilka istotnych szczegółów.

Prawo jazdy kupił w Rosji

O sprawie natychmiast powiadomieni zostali policjanci ze Śródmieścia. To oni zatrzymali 39-latka, który przyznał się do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna powiedział, że prawo jazdy na swoje nazwisko zamówił i kupił w Rosji. Sam, jak twierdzi, nigdy nie miał uprawnień do kierowania, ale jest samoukiem i potrafi jeździć, dlatego chciał być taksówkarzem.

39-latek usłyszał zarzuty, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Źródło:

inf. prasowa/RDC

Autor:

PG