Ciszewskiego Bis jednak nie połączy Wilanowa i Ursynowa?

  • 28.01.2021 07:22

  • Aktualizacja: 14:11 30.08.2022

Zła wiadomość dla mieszkańców Ursynowa i Wilanowa. Niezbyt długo mogli cieszyć się informacją o budowie połączenia tych dwóch dzielnic, czyli przedłużenia ulicy Ciszewskiego Bis. Wojewoda mazowiecki uchylił pozwolenie na budowę.
- Decyzja środowiskowa wydana dla tej inwestycji nie była ostateczna - tłumaczy rzecznik wojewody Ewa Filipowicz. - Obszar, na którym planowana jest inwestycja, objęty jest ochroną. Jest to otulina rezerwatu i nie można dopuścić wątpliwości prawnych w zakresie decyzji środowiskowej - zaznacza.

Decyzji wojewody nie rozumie burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Jego zdaniem, Konstanty Radziwiłł wszedł w kompetencje sądu.

- Wojewoda mazowiecki nie zastępuje jeszcze Naczelnego Sądu Administracyjnego, a decyzja środowiskowa jest dokumentem obowiązującym. To prawda - tym odnoszę się do decyzji wojewody i do uzasadnienia, że nie dokumentem ostatecznym, ale to nie wojewoda jest od tego, aby stwierdzać jego ostateczność - wyjaśnia burmistrz.

Na piątek zaplanowano otwarcie kopert w przetargu na Ciszewskiego Bis. Teraz całe postępowanie się przedłuży. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ma skomentować decyzję wojewody w czwartek.

Źródło:

RDC

Autor:

PL