Coraz bliżej do powstania Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Białołęce. W środę odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego przy ulicy Ceramicznej.
RDC
Zdaniem prezydenta Rafała Trzaskowskiego, takie miejsca są dla miasta bardzo potrzebne. - W tym miejscu będziemy pomagali seniorom, tutaj będzie żłobek, będzie tu można pomóc osobom z niepełnosprawnością. O to nam dokładnie chodzi, żeby łączyć ze sobą wszystkie pokolenia. Doświadczenie pokazuje, że w ten sposób można pomagać wszystkim w sposób najbardziej efektywny - podkreśla.
Wiceburmistrzyni dzielnicy, Anna Majchrzak podkreśla, że centrum będzie miało liczne funkcje. Ma to być dom dziennego pobytu dla seniorów, żłobek i placówka wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. - Będzie to miejsce dla seniorów, gdzie będą mogli się spotykać, realizować swoje zainteresowania, ale przede wszystkim będą mogli dawać opiekę, miłość dla najmłodszych dzieci w żłobku. Dzieci uwielbiają spędzać czas z seniorami. Z kolei niepełnosprawni, głównie ze spektrum autyzmu, znajdą tutaj bezpieczną przestrzeń aby mogli funkcjonować prawidłowo w dniu codziennym - tłumaczy.
Wmurowaliśmy kamień węgielny pod Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Białołęce. Placówka będzie integrować lokalną społeczność i osoby w różnym wieku. W jednym miejscu będzie Centrum Lokalne, dom dziennego pobytu dla seniorów i żłobek. Otwarcie na koniec 2023. #StolicaWygodypic.twitter.com/R1aexuRa8K