Złoty medal dla Aleksandry Lisowskiej w maratonie, brąz Polek drużynowo

• 15.08.2022 15:38

• Aktualizacja: 22:07 15.08.2022

Aleksandra Lisowska wygrała maraton w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Uzyskała czas 2:28.34. W klasyfikacji drużynowej Polki zdobyły brązowy medal, a najlepsze były Niemki.
Lisowska przez większość dystansu biegła w czołowej grupie, a po 40. kilometrze oderwała się od rywalek i stopniowo powiększała przewagę.

Lisowska jest współrekordzistką Polski w maratonie. W zeszłym roku w Dębnie uzyskała czas 2:26.08.

Pozostałe miejsca na podium

Druga była Chorwatka Matea Parlov Kostro (2:28.42), natomiast trzecie miejsce zajęła Holenderka Nienke Brinkman (2:28.52).

W kobiecym maratonie startowało pięć reprezentantek Polek. Do klasyfikacji drużynowej liczyły się czasy trzech najlepszych. Angelika Mach była 19.(2:35.03), Monika Jackiewicz 26.(2:37.15), a Katarzyna Jankowska i Izabela Paszkiewicz nie ukończyły biegu. Zsumowany czas Lisowskiej, Mach i Jackiewicz wyniósł 7:40.54. Biało-czerwone przegrały jedynie z Niemkami (7:28.48) i Hiszpankami (7:39.25).