SŁUCHAJ ONLINE
MENU

ZDM: trzech chętnych na remont wiaduktu mostu Poniatowskiego

Most Poniatowskiego/fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0

Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty w przetargu na remont wiaduktu mostu Poniatowskiego. Zgłosiły się dwa konsorcja i jedna firma. Drogowcy rozpoczęli już analizę ofert. Wybrany wykonawca odnowi wszystkie elementy konstrukcyjne przeprawy między przystankiem kolejowym Warszawa Powiśle a ul. Wioślarską.

Oferty nadesłały konsorcja Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych i Elektrowni Wiatrowej EOL (108 mln 593 tys. zł brutto) oraz PBW Inżynierii i Dromosttoru Polska (108 mln 856 tys. zł brutto), a także firma Intop Warszawa (95 mln 770 tys. zł brutto). Analiza propozycji już się rozpoczęła i, jak podkreślają drogowcy, „dają nadzieję na rozstrzygnięcie przetargu”. Wybór wykonawcy powinien nastąpić jeszcze wiosną. Wybrana firma na realizację zadania będzie miała czas do końca 2024 roku.

Remont generalny

Wiadukt mostu Poniatowskiego przejdzie generalny remont na niemal całym odcinku, czyli od przystanku kolejowego Warszawa Powiśle do ul. Wioślarskiej. Prace obejmą całą konstrukcję wiaduktu, opierającą się na 87 filarach i przyczółkach posadowionych na palach. Będą polegały na odnowie elementów betonowych i kamiennych, a także murów oporowych, ponadto na odtworzeniu zabezpieczenia antykorozyjnego stalowych elementów obiektu.

Wyremontowane zostanie też przejście podziemne pod Al. Jerozolimskimi po wschodniej stronie mostu, które m.in. łączy dwa przystanki tramwajowe. Przejście powstało w latach 1986-1989 i od momentu oddania do użytku przechodziło tylko drobne prace konserwatorskie. Teraz zostanie poddane pierwszej tak dużej odnowie.

„Dzięki niej stanie się nie tylko bezpieczniejsze pod względem stanu technicznego, ale także zyska na estetyce. Pieszym przyjemniej będzie się przemieszczać z jednej strony Alej na drugą i na przystanki”
– przekazał Zarząd Dróg Miejskich.

Czytaj też:

Uruchomiono dwie nowe windy na moście Poniatowskiego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone