SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zabójstwo K. Olewnika. Pięciu oskarżonych. Znamy datę procesu

Zakład karny w Płocku/fot. Pbartosiak, CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Koniec śledztwa w jednej z najgłośniejszych spraw kryminalnych ostatnich lat Polsce. Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika – syna płockiego przedsiębiorcy. Na ławie oskarżonych ma zasiąść pięć osób.

– W sprawie dotyczącej wydarzeń z lat 2001-2003 w stan oskarżenia postawiono pięć osób, z których dwóm postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej na celu porwanie zakładnika i przetrzymywanie go – wyjaśnia rzeczniczka Sądu Okręgowego w Płocku Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Pozostali mężczyźni oskarżeni są o przekazywanie fałszywych informacji, które utrudniały prowadzenie poszukiwań, oraz o wyłudzenie znacznej ilości pieniędzy.

Ponad 300-stronicowy akt oskarżenia skierowali do płockiego sądu śledczy z Krakowa. Rozpoczęcie procesu zaplanowano na początek przyszłego roku. – Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu rozprawy głównej. Proces ma się rozpocząć w styczniu przyszłego roku – zaznacza.

Krzysztof Olewnik – syn płockiego przedsiębiorcy Włodzimierza Olewnika – został uprowadzony w nocy z 26 na 27 października 2001 roku ze swojego domu w Drobinie koło Płocka. W lipcu 2003 porywaczom przekazano 300 tysięcy euro, lecz uprowadzony nie został uwolniony. Miesiąc po przekazaniu okupu Olewnik został zamordowany. Jego ciało zakopano w lesie w pobliżu miejscowości Różan.

Czytaj też:

Ponad 200 alarmów bombowych w szkołach. Mazowsze w czołówce

Prawie 20 włamań z kradzieżą w Siedlcach w okresie wakacyjnym

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone