SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Z Litwy do Polski. Kibu Vicuna nowym trenerem piłkarzy Wisły Płock

fot. Twitter/Wisła Płock

Funkcję pierwszego trenera piłkarzy Wisły Płock objął w środę Hiszpan Kibu Vicuna. Poprzedni szkoleniowiec płockiego zespołu Dariusz Dźwigała rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron po sobotniej porażce Wisły w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin 0:4.

Nowy szkoleniowiec Wisły Płock w swojej karierze był między innymi asystentem trenera Jana Urbana, od czerwca samodzielnie prowadził litewski FK Trakai. Po 12 kolejkach na koncie drużyny było siedem zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki.

fot. transfermarkt.pl

Hiszpan nie spotkał się w środę z dziennikarzami, bowiem zbyt późno dojechał do Płocka z Litwy, gdzie uzgadniał szczegóły swojego odejścia z FK Trakai. Podpisał kontrakt do końca sezonu 2018/2019 z opcją przedłużenia.

Zgrupowanie w Grodzisku

W czwartek rano zespół, wraz z nowym trenerem i jego asystentem Tomaszem Tchórzem, wyjeżdża na trzydniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Na obiektach sportowych w tym mieście zawodnicy trenowali przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019. Teraz będą się tam przygotowywać do dalszej części rozgrywek, już pod okiem nowego szkoleniowca.

Na sobotę, 13 października, planowane jest rozegranie meczu sparingowego z zajmującą 14. pozycję w 1. lidze – Wartą Poznań.

Po spotkaniu z Wartą drużyna wraca do Płocka, gdzie będziemy kontynuować przygotowania do wyjazdowego spotkania 12. kolejki ekstraklasy z Zagłębiem Lubin, zaplanowanego na niedzielę, 21 października, godz. 15.30.

Czytaj też:

Dariusz Dźwigała odchodzi z Wisły Płock. Zespół przegrał w sobotę z Pogonią 0:4

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone