SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wstrzymanie przyjęć do ostrołęckiego szpitala przełożone. W piątek rozmowy ostatniej szansy

fot. flickr.com

Do poniedziałku 19 listopada została przesunięta decyzja o wstrzymaniu przyjęć do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Wcześniej poinformowano, że pacjenci na planowe zabiegi na oddziałach neurologii, chorób wewnętrznych, zakaźnym i kardiologii nie będą przyjmowani od czwartku.

Dyrektor placówki Paweł Natkowski powiedział, że decyzja o przesunięciu wstrzymania przyjęć jest spowodowana kolejnymi rozmowami z lekarzami, które zaplanowano na piątek. – Nie chcemy wprowadzać niepotrzebnego zamieszania – powiedział RDC Natkowski.

To, czy przyjęcia na oddział neurologii, chorób wewnętrznych, zakaźny i kardiologii zostaną wstrzymane, zależy od piątkowych rozmów dyrekcji z lekarzami. – Mamy pewne propozycje, na pewno odbiegają od żądań, ale cały czas mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia – zaznaczył Paweł Natkowski.

Jeśli lekarze nie dogadają się z dyrekcją szpitala, przyjęcia zostaną wstrzymane od 19 listopada.

Odchodzą z pracy

Od początku września ponad 50 medyków ze szpitala w Ostrołęce złożyło wypowiedzenia. Pierwsze dotyczyły lekarzy z oddziałów neurologii, chorób wewnętrznych, zakaźnego i kardiologii. W listopadzie wypowiedzenia z pracy złożyli również medycy z oddziałów płucnego, kardiologii inwazyjnej, onkologii i ginekologii. Decyzje te – jak tłumaczyli – były podyktowane złą organizacją systemu pracy i niezadowalającymi zarobkami.

Lekarze domagają się wynagrodzeń na poziomie 7,5 tys. zł netto dla młodszych asystentów i 9 tys. zł netto dla lekarzy specjalistów.

Dyrekcja szpitala tłumaczy, że placówki nie stać na spełnienie wymagań płacowych medyków. – Te możliwości, które mamy, zostały przez lekarzy wcześniej odrzucone. Gdybyśmy poszli na ustępstwo, szpital musiałby wziąć kredyt na około 20 mln zł – wyjaśnił Natkowski.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone