SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wołomin. 20 ton nielegalnego tytoniu. „Ustalamy właściciela”

Zdjęcie ilustracyjne/fot. CBŚP

Funkcjonariusze Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali w Wołominie magazyn, w którym było blisko 20 ton nielegalnej krajanki tytoniowej o wartości prawie 14 mln zł – poinformowała w środę rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak. – Nadal trwają czynności mające na celu ustalenie właścicieli zatrzymanego towaru – dodała Konieczniak.

Krajanka znajdowała się w specjalnie zabezpieczonych kartonach ważących po 140 i 150 kilogramów. Gdyby towar ten trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 15,8 mln zł.

Niebawem na rynku

Oprócz samego tytoniu, w magazynie znaleziono 6,8 tony gotowej poligrafii oraz inne półprodukty służące do produkcji papierosów, które posiadały znaki znanych marek tytoniowych.

To wskazuje, że nielegalne papierosy niebawem miały trafić do dystrybucji na czarnym runku. Nadal trwają czynności mające ustalić, kto był właścicielem ujawnionego towaru – powiedziała rzeczniczka.

Prawie tydzień wcześniej

Akcja w Wołominie została przeprowadzona 6 czerwca tego roku i była finałem wcześniejszej współpracy funkcjonariuszy SG z Placówki w Tuplicach, policjantów z łódzkiego zarządu CBŚP i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej z Warszawy.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Warszawy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie.

Czytaj też:

90 tysięcy sztuk papierosów zarekwirowano na Lotnisku Chopina

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone