SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wjechał autem w grupę kolarzy pod Tarczynem i uciekł

zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

Kierowca samochodu osobowego wjechał pod Tarczynem w grupę 14 kolarzy i uciekł z miejsca wypadku. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu pracowały służby.

Na miejsce dojechało 11 zastępów straży pożarnej, trzy karetki oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Cztery osoby są poszkodowane, jedna nie miała zachowanych funkcji życiowych, wobec niej czynności ratownicze prowadził zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy udzielali pomocy kolejnym trzem osobom, które odniosły obrażenia w postaci złamań kończyn dolnych i górnych. Niestety ta najciężej ranna osoba nie przeżyła tego zdarzenia – relacjonuje Radiu dla Ciebie rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie Łukasz Darmofalski.

Kolejne trzy osoby zostały doraźne opatrzone na miejscu i nie wymagały hospitalizacji.

Informację o wypadku przyjęto w środę ok. godz. 19:50. Do zdarzenia doszło na lokalnej drodze w miejscowości Przypki.

Informacje o kierowcy

Jak przekazała rzeczniczka policji w Piasecznie asp. Magdalena Gąsowska, policjanci mają już informacje na temat samochodu sprawcy, ale na razie ich nie przekazują.

Z kolei rzecznik PSP w Pruszkowie mł. bryg. Karol Kroć poinformował, że krótko przed tym, jak doszło do wypadku samochodu z grupą kolarzy, prawdopodobnie ten sam kierowca omal nie przejechał strażaka z OSP, który brał udział w akcji gaszenia ciągnika w miejscowości Krakowiany (pow. Pruszków).

Wyjaśnił, że pomimo oznakowania przez strażaków miejsca akcji – stały wozy strażackie z włączoną sygnalizacją świetlną – pędzący samochód otarł jednego ze strażaków. – Na szczęście nic się nie stało – dodał. Kierowca się nie zatrzymał.

Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że był to ten sam samochód, który później uczestniczył w zdarzeniu z grupą kolarzy – oznajmił Kroć.


Wyświetl większą mapę
Czytaj też:

Tylko dwa nocne patrole straży miejskiej w dwumilionowym mieście

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone