Wisła Płock za burtą piłkarskiego PP. Pogoń lepsza w karnych

• 20.11.2020 16:14

• Aktualizacja: 02:34 26.07.2022

Piłkarze Wisły Płock odpadli z rozgrywek o Puchar Polski. W meczu 1/16 finału "Nafciarze" przegrali u siebie z Pogonią Szczecin po rzutach karnych. Po 90 minutach oraz dogrywce na tablicy wyników widniał remis 1:1.
Mecz w Płocku był jednym z kilku w tej fazie rozgrywek, które nie mogły odbyć się planowanym terminie z powodu koronawirusa. Wprawdzie to spotkanie miało się początkowo odbyć na początku grudnia, ale znaleziono szybszy, dogodny dla obu zespołów termin.

Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie po trafieniu Mateusza Lewandowskiego. Piętnaście minut później wyrównał z rzutu karnego Kamil Drygas.

Dogrywka nie dała rozstrzygnięcia

Taki wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Dodatkowo "Nafciarze" od 79. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Gruzina Georgiego Merebaszwilego. W dogrywce nie padły gole, więc sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. W nim lepsi okazali się szczecinianie, którzy wygrali 4-3.

Spotkania 1/8 finału Pucharu Polski są zaplanowane w dniach 9-11 lutego przyszłego roku.