SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wioślarki bez medalu w Pucharze Świata. „Brak A. Kobus-Zawojskiej”

Od lewej: Agnieszka Kobus-Zawojska, Szymon Pośnik, Joanna Hentka i Łukasz Starowieyski/fot. RDC

Bez Agnieszki trudno o medale? Agnieszka Kobus-Zawojska, po zdobyciu medalu olimpijskiego w wioślarskich czwórkach, w tym roku trenuje indywidualnie. Osada, w której startowała współprowadząca audycji „Magazyn sportowy” RDC, na razie nie osiąga dobrych wyników.

Mężczyźni na medal, kobiety – do poprawki. To wniosek po weekendowych zawodach Pucharu Świata na poznańskiej Malcie. Panowie zdobyli trzy medale, w tym brąz czwórki podwójnej.

Zawsze jest jakiś niedosyt, jak się nie przypływa z przodu, ale ten medal jest całkiem pozytywnym odzwierciedleniem naszej pracy, chcemy tylko więcej – mówił na naszej antenie członek osady Szymon Pośnik.

Panie nie zgarnęły ani jednego krążka. Kobieca czwórka podwójna wygrała, ale tylko finał B.

Na razie jesteśmy pod kreską. Miałam większe nadzieje, pokładałam w nich, ale osada jest w przebudowie – mówiła Joanna Hentka, medalistka olimpijska z Rio de Janeiro.

W osadzie bardzo brakuje przede wszystkim Kobus-Zawojskiej – dodała Hentka. – Agnieszka miała takiego pazura i taką wolę walki, że trzymała to wszystko w ryzach – wyjaśniła.

Współprowadząca „Magazyn sportowy” RDC w tym roku w reprezentacyjnej osadzie nie wystartuje. W przyszłym tygodniu wystąpi natomiast wraz z Ukrainką Ołeną Buriak w niezwykle prestiżowych zawodach w Henley na Tamizie.

Posłuchaj całej rozmowy:

Magazyn Sportowy: Szymon Pośnik i Joanna Hentka

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone