MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Mistrzowska feta Legii. Kibice świętowali na bulwarach [ZOBACZ]

Zielono-biało-czerwone race i „Sen o Warszawie” nad Wisłą. Kibice Legii Warszawa świętowali w niedzielę zdobycie mistrzostwa Polski. Główna cześć fety, podobnie jak przed rokiem, odbyła się na Bulwarach Wiślanych. „Wojskowi” wywalczyli tytuł po raz 15. w historii.

Po ostatnim ligowym meczu w tym sezonie  – z Podbeskidziem Bielsko-Biała – w okolicach mostu Świętokrzyskiego w Warszawie zgromadziły się tłumy kibiców w barwach klubowych. Odpalone zostały race. Piłkarze Legii całym zespołem na miejsce przybyli przystrojonym piętrowym autobusem.

Na bulwarach była policja, która pilnowała porządku i przestrzegania obostrzeń epidemicznych.

Legia świętuje 15. mistrzostwo, co jest rekordem. 14 tytułów mają na koncie Ruch Chorzów oraz Górnik Zabrze. Wcześniej stołeczna ekipa zwyciężyła w lidze w latach: 1955, 1956, 1969, 1970, 1994, 1995, 2002, 2006, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018 oraz 2020.

Ostatni mecz zwycięski

Dla Legii ostatnie spotkanie z Podbeskidziem, wygrane 1:0,  było formalnością – stołeczni zapewnili sobie tytuł trzy kolejki przed końcem zmagań. Dla drużyny z Bielska-Białej był to natomiast decydujący mecz w walce o utrzymanie.

Na boisko w drugiej połowie został wpuszczony Radosław Cierzniak, który żegna się w zespołem. Na kilka minut przed końcem sędzia Bartosz Frankowski musiał przerwać spotkanie z powodu odpalonych przez kibiców rac. Fani wrócili na trybuny po siedmiu miesiącach przerwy spowodowanej obostrzeniami.