SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wegańska dieta w przedszkolach? „Wielu rodziców ma z tym problem”

fot. Pixabay

Urzędnicy warszawskiej Białołęki sprzeciwiają się wprowadzeniu wegańskich posiłków w placówkach dla najmłodszych. Interpelację w tej sprawie napisał radny dzielnicy Filip Pelc. – Miałem wiele głosów poparcia wśród mieszkańców – powiedział w audycji „Jest sprawa” w Radiu dla Ciebie samorządowiec.

Sytuacja wygląda bardzo źle. Wchodziłem na różne fora facebookowe wegetarian i wegan i zauważyłem,  że temat ten trafia na bardzo podatny grunt. Wielu rodziców ma z tym problem – zauważył radny dzielnicy.

Innego zdania jest rzeczniczka białołęckiego urzędu Marzena Gawkowska, która twierdzi, że zainteresowanie dietą bezmięsną jest marginalne.

Mamy jeden przypadek w przedszkolach białołęckich, kiedy dziecko taką dietę otrzymuje. Nie jest to wcale częsta prośba rodziców, do tej pory były sporadyczne przypadki takich zapytań – mówiła Gawkowska.

Z kolei dietetyk Jadwiga Przybyłowska nie wyklucza bezmięsnej diety wśród najmłodszych, ale podkreśliła, że tego rodzaju jadłospisy muszą być przygotowywane przez specjalistów.

Nie mam nic przeciwko dietom wegańskim czy wegetariańskim, jednak niestety wymagają one sporej wiedzy dietetycznej – zauważyła ekspert.

Radny Filip Pelc zapowiada dalsze działania w sprawie walki o dietę roślinną w warszawskich placówkach dla najmłodszych.

Posłuchaj całej audycji:

Jest sprawa: vege posiłki w żłobkach i przedszkolach

Czytaj też:

Najedzeni? W 16 jadłodzielniach w stolicy można podzielić się żywnością

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone