SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. W poniedziałek sztab kryzysowy ws. COVID-19

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski/fot. PAP/Mateusz Marek

W poniedziałek odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego w Warszawie w związku z epidemią koronawirusa – poinformował w sobotę prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Samorządowiec liczy też na współpracę z rządem w zwalczaniu COVID-19.

Według informacji przekazanych w sobotę przez resort zdrowia badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1584 osób. Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 32 osoby. Od początku epidemii odnotowano 85,9 tys. zakażonych. Zmarły 2424 osoby.

„Sytuacja jest poważna”

– Na poniedziałek zwołałem sztab kryzysowy w Warszawie, dlatego, że sytuacja jest bardzo poważna, musimy o tym rozmawiać – powiedział Trzaskowski w sobotę dziennikarzom przed rozpoczęciem obrad Rady Krajowej PO.

– Rządzący zapewniali nas, że koronawirus jest w odwrocie, że właściwie już jest koniec epidemii. Myśmy ostrzegali jako samorządowcy od samego początku, niestety wygląda na to, że epidemia wraca. Mam nadzieję, że skutki nie będą poważne. My jako samorządowcy się przygotowujemy do tego, stąd ten sztab kryzysowy w poniedziałek – wyjaśnił prezydent stolicy.

Warszawa liczy na współpracę

Jak dodał, liczy też na współpracę z rządem w walce z koronawirusem, na to, że rządzący będą konsultować z władzami Warszawy swe posunięcia, by – jak powiedział – nie było takiej sytuacji, że informują samorządowców „w ostatniej chwili”.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. 85 980 zakażonych, 2424 pacjentów zmarło

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone