SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Tragiczny incydent w „białym miasteczku” medyków w Warszawie. Nie żyje 94-letni mężczyzna

Tragiczny incydent w "białym miasteczku" w Warszawie/fot. PAP/Paweł Supernak

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś przed południem w tzw. białym miasteczku w Warszawie. Podczas konferencji prasowej protestujących medyków ranny w głowę został 94-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w tzw. białym miasteczku zorganizowanym przez protestujących medyków w Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Po godzinie 10:00 konferencję prasową uczestników manifestacji przerwał huk. Ranny w głowę mężczyzna trafił do szpitala. Po godzinie 12:00 Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia powołując się na informacje policji przekazał na Twitterze, że poszkodowany zmarł.

94-letni mężczyzna dokonał samookaleczenia. Nasze czynności zmierzają do ustalenia wszelkich okoliczności zdarzenia – jak do niego doszło i jakie urządzenia wykorzystał ten mężczyzna – powiedział w rozmowie z Radiem dla Ciebie Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Według nieoficjalnych informacji, 94-latek zostawił przy sobie list.

W związku z zajściem, zrezygnowano z zaplanowanych na dziś wydarzeń w ramach „białego miasteczka”.

„Białe miasteczko” w Warszawie

W ubiegłą sobotę w Warszawie odbył się ogólnopolski protest medyków. Bezpośrednio po zakończeniu manifestacji w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozstawiono „Białe Miasteczko 2.0”.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia ma osiem postulatów. Obejmują one m.in. natychmiastową zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia, realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, a także zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracyjnej i personelu pomocniczego oraz wprowadzenia norm zatrudnienia związanych z liczbą pacjentów. Komitet postuluje także m.in. zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego i stworzenie systemu ochrony pracowników przed agresją słowną i fizyczną pacjentów, wprowadzenie urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej, a także uchwalenie ustaw o medycynie laboratoryjnej i zawodzie ratownika medycznego.

Czytaj też:

Awaryjne lądowanie samolotu z Kenii do Warszawy. „Usłyszeliśmy, że straciliśmy jeden silnik”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone