SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koronawirus. Przedłużona rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas

fot. Pixabay

Stołeczny ratusz przedłuża rekrutację do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych. Wnioski o przyjęcie dziecka można składać do 23 kwietnia – poinformowała w piątek wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Jak wyjaśniła, ponad tysiąc rodzin w Warszawie nie złożyło wniosków w terminie.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub pierwszej klasy można było składać lub wysyłać mailem do poprzedniego piątku, 20 marca, do godz. 16. Z wnioskiem należało złożyć lub przesłać także potrzebne oświadczenia.

Jak poinformowała w mediach społecznościowych wiceprezydent stolicy, ponad tysiąc warszawskich rodzin nie złożyło jednak tych wniosków. – Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców podjęliśmy decyzję o przedłużeniu rekrutacji – podała.

Jeśli wciąż nie zarejestrowaliście wniosków w systemie i nie przesłaliście ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru, będziecie mieli na to czas do 23 kwietnia – podkreśliła Kaznowska, kierując wpis do rodziców. Do tego samego dnia przedłużony zostanie termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych.

Ponadto w poniedziałek, 30 marca, o godz. 13 ponownie uruchomiony zostanie elektroniczny system rekrutacji pod adresem: przedszkola.edukacja.warszawa.pl.

Kaznowska, w związku z epidemią, przypomniała, że dokumenty można przesłać na adres e-mail placówki i nie trzeba dostarczać ich osobiście. Wyjaśniła ponadto, że rodzice, którzy już złożyli wnioski, nie muszą składać ich ponownie.

Czytaj też:

Pielęgniarka Centrum Zdrowia Dziecka zakażona koronawirusem

Warszawa uruchomiła wyszukiwarkę szkół ponadpodstawowych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone