SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

W szpitalu wojewódzkim przybywa pacjentów internistycznych

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku/fot. www.wszplock.pl

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku we wtorek rano przebywało 42 chorych na COVID-19, co oznacza, że w tym czasie było tam wolnych 13 łóżek dla tych pacjentów. Placówka notuje wzrost liczby pacjentów internistycznych.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku we wtorek rano przebywało 42 chorych na COVID-19, co oznacza, że w tym czasie było tam wolnych 13 łóżek dla tych pacjentów. Placówka notuje wzrost liczby pacjentów internistycznych. We wtorek rano w szpitalu wojewódzkim hospitalizowanych było 27 chorych na COVID-19, a w będącym oddziałem tej placówki szpitalu tymczasowym 15 pacjentów tej grupy – poinformował podczas telekonferencji dyrektor Szpitala Zespolonego Stanisław Kwiatkowski.

Mniej chorych na COVID-19

– W szpitalu wojewódzkim we wtorek rano przebywało na oddziale zakaźnym 19 pacjentów covidowych, co oznacza, że było tam 10 łóżek wolnych, natomiast na oddziale intensywnej terapii było 8 pacjentów, czyli w tym czasie były tam wolne 3 łóżka – wyjaśnił Kwiatkowski. Dodał, że wolnymi łóżkami covidowymi dysponował we wtorek rano także szpital tymczasowy, gdzie w tym czasie przebywało 15 pacjentów, w tym 2 wymagało leczenia na poddziale intensywnej terapii.

Dyrektor zaznaczył, że widoczna jest tendencja zmniejszania się liczby chorych na COVID-19. Na przykład 1 i 2 maja było tam łącznie 42 pacjentów covidowych, a 3 maja – 45. Zwrócił uwagę, że od tego czasu żaden z pracowników placówki nie trafił na kwarantannę lub izolację z powodu COVID-19 i nie notowano również żadnego przypadku pacjenta zakażonego SARS-CoV-2 na oddziałach niecovidowych.

Kwiatkowski podkreślił jednocześnie, że oprócz spadku liczby chorych na COVID-19 WSzZ notuje większą liczbę pacjentów o profilu internistycznym, w tym w stanach ciężkich.

Obydwa oddziały zapełnione

– W ostatnich dniach, przez weekend, oddziały kardiologii i interny były obłożone w pełni. Docierali pacjenci z różnymi ciężkimi stanami. Oba oddziały są całkowicie zapełnione. Trafiają do nas pacjenci z Ciechanowa i okolic, gdzie nie działa szpitalny oddział kardiologiczny i są to szczególnie ciężkie stany – oświadczył dyrektor płockiego szpitala.

Płocka placówka ma 29 łóżek dla chorych na COVID-19 na oddziale zakaźnym i 11 na oddziale intensywnej terapii. Szpital tymczasowy ma 67 łóżek, w tym 7 łóżek intensywnej terapii.

W Płocku chorych na COVID-19 leczy także niepubliczny Szpital Świętej Trójcy. Ma 50 łóżek, w tym 5 intensywnej terapii. Oddział covidowy w ubiegłym tygodniu, gdy przebywało tam ok. 25 pacjentów, wstrzymał przyjęcia ze względu na przeciążenie wspomagającej leczenie instalacji tlenowej.

Czytaj też:

Minister zdrowia: mamy dwa ogniska indyjskiej mutacji koronawirusa, jedno w okolicy Warszawy

Płock. Szpital św. Trójcy wstrzymuje przyjęcia na oddział covidowy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone