SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Górczewska już częściowo otwarta. Wrócił ruch przy Księcia Janusza

Warszawa, ulica Górczewska/fot. ZDM

Część ul. Górczewskiej w Warszawie od piątku jest przejezdna. Wykonawca II linii metra otworzył w południe fragment ulicy w rejonie stacji Księcia Janusza. Swoje trasy zmienią w związku z tym autobusy komunikacji miejskiej.

Stacje wolskiego odcinka II linii metra – „Płocka”, „Młynów” i „Księcia Janusza” – są już gotowe. Trwa proces pozyskiwania niezbędnych opinii i zgód. Pierwsi pasażerowie powinni skorzystać z nowego odcinka linii M2 wiosną 2020 roku. Kierowcy mogą już jeździć ul. Płocką. Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich pracują w rejonie stacji „Młynów”. Na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej częściowo zakończyli już przebudowę odwodnienia, aktualnie trwają intensywne roboty brukarskie.

Fragment otwarty dla kierowców

W piątek ok. godz. 12.00 budowniczowie wolskiego odcinka II linii metra przywrócili normalny ruch na ul. Górczewskiej, na zachód od Alei Prymasa Tysiąclecia, w rejonie wybudowanej stacji Księcia Janusza. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice E. Ciołka, Księcia Janusza oraz Jana Olbrachta. Od skrzyżowania z ulicami Deotymy i Elekcyjną będzie można dojechać do ul. Góralskiej – dalej prosto, w kierunku Bemowa, będą mogły pojechać autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle; skrajny prawy pas umożliwi zaś dojazd do centrum handlowego. Ze wschodniego wyjazdu z centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) będzie można pojechać tylko w lewo – w ul. Górczewską, w kierunku Śródmieścia.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusy linii nocnych zmienią swoje trasy już w nocy z piątku na sobotę, z 24 na 25 stycznia, a linii dziennych od sobotniego poranka. Autobusy linii nocnej N42, w wybranych kursach, będą jeździły ulicami Wolską i Redutową i zawracały na rondzie przy ul. Jana Olbrachta. Trasa linii 129 będzie prowadziła ulicami: Jana Olbrachta – Górczewska – E. Ciołka – Newelska – Księcia Janusza – Obozowa – Koło (powrót: Obozowa – E. Ciołka). Autobusy linii 154 wrócą na podstawową trasę przebiegającą ulicami: Jana Olbrachta – Redutowa – M. Kasprzaka (powrót: M. Kasprzaka – J.K. Ordona – Wolska – Redutowa). Linia 197 pojedzie ulicami: Obozowa – E. Ciołka (powrót: E. Ciołka – Newelska – Księcia Janusza) – Górczewska – Jana Olbrachta – Redutowa. Tak jak dotychczas kursować będą autobusy linii: E-2, 105, 109, 136, 155, 167, 171, 184, 190, 520 i 523.

Południowa jezdnia Górczewskiej zamknięta

Przypominamy, że na wysokości centrum handlowego trwa budowa kolejnego odcinka metra i stacji „Ulrychów”. Z tego powodu zamknięta dla ruchu została południowa jezdnia ul. Górczewskiej na odcinku od zjazdu na „ślimak” prowadzący na teren galerii handlowej do ul. Białowiejskiej. Kierowcy jadący od strony Bemowa mogą dojechać południową jezdnią ul. Górczewskiej tylko do tego zjazdu.

Czytaj też: Warszawa. ZTM podsumował 2019 rok. „To sukces nas wszystkich”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone