SŁUCHAJ ONLINE
MENU

W nocy przymrozki na Mazowszu – ostatnie przed ociepleniem

fot. Pixabay

Mieszkańcy Mazowsza muszą tej nocy liczyć się z przymrozkami – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura przy gruncie spadnie do około -2 st. C. W niedzielę natomiast przełom – termometry wskażą nawet plus 20 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami w nadchodzącą noc dla wschodniej i centralnej Polski oraz znacznej części północy i południa kraju. Temperatura przy gruncie spadnie do około -2 st. C, a w obszarach podgórskich do -5 st. C. Alert dotyczy całego obszaru województwa mazowieckiego.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Powrót ciepła

W powiecie warszawskim od godz. 22:00 w sobotę do 7:00 rano w niedzielę miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około zera st. C, przy gruncie do -2 st. C. Po zimnej nocy w pogodzie spodziewany jest przełom. – W niedzielę jest duża szansa, że na Mazowszu temperatura osiągnie około 20 stopni. W kolejnych dniach nasze prognozy przygotowane we wtorek mówią, że temperatura dojdzie nawet do 26 stopni – mówiła w rozmowie z Radiem dla Ciebie synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Ciepłe powietrze będzie przesuwać się z ku północy, więc wyższa temperatura szybciej pojawi się na południu województwa. Taka pogoda ma się utrzymać w regionie do połowy przyszłego tygodnia.

Czytaj też:

Powiew lata na Mazowszu. IMGW: w weekend ok. 20 stopni Celsjusza

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone