SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ulica Górczewska z dwoma pasami, ale bez buspasa

fot. Janusz J/CC BY-SA 2.5

Wiemy, jak będzie wyglądać stołeczna Górczewska. Pojawi się zieleń i miejsca parkingowe, a także chodniki i przystanki dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. 

– Obecny buspas zmieni się w miejsca parkingowe – tłumaczy Tamas Dombi, wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Ten buspas nie będzie potrzebny ponieważ będzie metro. Buspas zostanie zamieniony na miejsca parkingowe, których w tej okolicy brak. Ścieżka rowerowa obecnie istnieje po północnej stronie i tam pozostanie. Zostanie wyremontowana, będzie z asfaltowej nawierzchni. Zostanie dociągnięta do ulicy Okopowej, na której planujemy też wymianę nawierzchni – dodaje.

Ulica nie straci też na swojej przepustowości. – Jej przepustowość się nie zmieni, to kompromisowy projekt – mówi burmistrz Woli Strzałkowski. – Z jednej strony nie ogranicza przepustowości. Po drugie zapewnia dobrą komunikacje krzyżowań z ulicą płocką, która to jest kolejną ważną arterią na terenie dzielnicy Wola. Po trzecie powiąże ścieżki rowerowe. Dzisiaj mamy taką, która na Górczewskiej kończy się przy ulicy Tyszkiewicza. Trzeba ją powiązać z tym, co mamy na Górczewskiej – dodaje.

Remont Górczewskiej ma się zakończyć na przełomie roku wraz z oddaniem nowych stacji metra. Stolica w tym roku planuje łącznie blisko dwa tysiące inwestycji i remontów.

Czytaj też:

Znamy plany dotyczące transportu. Blisko dwa tysiące inwestycji i remontów w stolicy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone