SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Trzymetrowy wąż” postrachem mieszkańców bloku przy 11 listopada

Wąż/fot. Wikimedia Commons

Wąż – widmo poszukiwany w jednym z bloków w centrum Ostrołęki. Na klatkach schodowych rozwieszono komunikaty z ostrzeżeniami. Pracownicy administracji przekonują, że widzieli gada w piwnicy wieżowca przy ulicy 11 listopada. Miał mieć około trzech metrów.

Administracja Osiedla nr 1 Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej sprawę potraktowała poważnie. Jak dowiedziało się RDC, węża miało widzieć dwóch pracowników z firmy sprzątającej. Twierdzili, że gad mógł mieć nawet trzy metry.

W przeszukiwaniach piwnic oprócz straży pożarnej i policji uczestniczył też weterynarz Lech Ślusarz. Jego zdaniem, poszukiwanym może być zaskroniec lub wąż hodowlany. – Ryzyko ukąszenia jest znikome, obowiązuje zakaz hodowania jadowitych węży. Nie wolno ich łapać, same nie powinny zaatakować. W piwnicach jest chłodno, spada ich metabolizm – lubią uciąć sobie drzemkę – dodaje weterynarz.

Na policję w sprawie węża dzwonili też mieszkańcy wieżowca – mówi Aneta Warecka z komendy miejskiej policji w Ostrołęce. – Mieszkańcy poinformowali policjantów, że widzieli zwierze przypominające węża. Mundurowi po interwencji nie potwierdzili jego obecności – podkreśla.

Węża trudno będzie zlokalizować – w wieżowcu przy ul. 11 listopada jest ponad 50 piwnic. Wielu właścicieli przebywa za granicą.

Czytaj też:

Pyton tygrysi widziany w pobliżu Mostu Świętokrzyskiego. Trafił nad Wisłę wraz z falą wezbraniową

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone