SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Budowa Szpitala Południowego. Miasto kompletuje wyposażenie

fot. facebook.com/SzpitalUrsynow

Trwają odbiory w Szpitalu Południowym w Warszawie. Organizowane są też pierwsze przetargi na zakup potrzebnego wyposażenia. Formalnie budowa obiektu powinna zakończyć się we wrześniu. To rok później niż planowano. Wszystko przez zmiany w projekcie, które były dokonywane w trakcie inwestycji.

Jesteśmy w trakcie zakupu sprzętu – mówi rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka. – Szpital zostanie wyposażony m.in. w rezonans magnetyczny, tomografy komputerowe oraz aparat rentgenowski najnowszej generacji. Kolejne etapy są zależne w znacznym stopniu od procedur przetargowych, informatyzacji obiektu, jak i również formalnych czynności, odbiorów i decyzji – dodaje.

Na 11 oddziałach znajdzie się około 320 łóżek – dodaje Gałecka. – Szpital Południowy będzie z pewnością jednym z najnowocześniejszych podmiotów leczniczych. W placówce zostaną wdrożone najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu diagnostyki, organizacji oraz przede wszystkim bezpieczeństwa udzielanych świadczeń – zapewnia rzecznik.

W szpitalu będą m.in. ginekologia, położnictwo, laryngologia i chirurgia ogólna. Organizowaniem placówki zajmie się spółka prowadząca szpital na Solcu. Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z niej w przyszłym roku.

Budowa szpitala na Ursynowie kosztowała 420 mln zł.

Czytaj też:

Poradnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym znów działają

Szydłowiec. Po 30 latach odnaleźli swojego biologicznego syna

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone