SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Trwa nabór do policji na Mazowszu. Ponad 1300 wolnych miejsc

Policyjna kontrola drogowa/fot. policja.pl

Ponad 1300 wakatów do obsadzenia w policji na Mazowszu. Komenda stołeczna oraz komenda wojewódzka prowadzą nabór nowych funkcjonariuszy. Wymagania? Poszukiwane są osoby z nieposzlakowaną opinią, sprawne fizycznie i radzące sobie ze stresem.

Liczba policjantów polepsza się w stosunku do ubiegłego roku – mówi rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. – To wynika z większej ilości osób, które kandydują do służby. Ostatnio miał miejsce jeden z największych w historii naborów gdzie przyjęto 150 policjantów – podkreśla.

W stolicy można liczyć na godziwe zarobki – mówi Marczak. – To kwestia dodatku stołecznego, który posiadają policjanci garnizonu stołecznego. Osoba która ukończy szkolenie może liczyć na zarobki powyżej 4 000 złotych na rękę – informuje.

W całym garnizonie stołecznym, czyli w Warszawie i okolicznych powiatach, służy obecnie 10 tys. funkcjonariuszy.

Nabór w całym województwie

Chętnych do pracy poszukuje również komenda wojewódzka. Na ponad 5500 etatów wolnych jest ponad 130. W tym roku planowane są cztery nabory.

Policjant musi spełnić kilka wymogów formalnych – mówi Aleksandra Calik z Komendy Wojewódzkiej w Radomiu. – Kandydat musi być obywatelem Polski, nie może być skazany prawomocnym wyrokiem, musi w pełni korzystać z praw publicznych, musi mieć średnie wykształcenie oraz musi posiadać zdolność fizyczną i psychiczną w formacjach uzbrojonych – wymienia.

– Zanim jednak chętny zostanie policjantem, musi przejść kilka testów – dodaje Calik. – Test wiedzy ogólnej, następnym etapem jest test sprawności fizycznej,. test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna. Aby przejść do kolejnego etapu trzeba zaliczyć poprzedni – zaznacza.

Policjant zaczynający służbę może liczyć na pensję podstawową oraz na dodatki, zależnie od przydzielonych mu zadań.

Czytaj też:

Sobota z paszportem w Warszawie i Radomiu – wakacyjna akcja urzędów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone