SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szpital w Płocku wznawia odwiedziny. „Są specjalne zasady”

fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku

Od jutra można odwiedzać pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim w Płocku. – Lecznica wznawia odwiedziny, ale z pewnymi obostrzeniami – mówi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor szpitala. Jak informuje szef placówki, na początku lipca będą kolejne zmiany. Szpital, decyzją wojewody, zlikwiduje wszystkie miejsca dla zakażonych koronawirusem.

Za jednego chorego na dobę przewidujemy tylko jedną osobę. Jedna osoba zaszczepiona dwoma dawkami, mająca dokument przy sobie, może wejść na 30 minut w godzinach od 16:00 do 18:00 – wyjaśnia Kwiatkowski.

Wszystkich odwiedzających obowiązują maseczki. Wciąż nie można jednak wchodzić na oddział zakaźny i na OIOM.

Bez łóżek covidowych

To nie jedyne zmiany, jakie czekają Szpital Wojewódzki w Płocku. Od 1 lipca nie będzie tam już tzw. łóżek covidowych – zarówno na oddziale zakaźnym, jak i na intensywnej terapii.

Tak zdecydował wojewoda – mówi dyrektor lecznicy . – Zobowiązują nas tylko do wyznaczenia trzech łóżek obserwacyjnych do momentu ustalenia wyniku na COVID-19. Tak to rozumiemy, że wówczas pacjentów z pozytywnym wynikiem powinniśmy odsyłać do trzech wyznaczonych szpitali na terenie Mazowsza – tłumaczy.

Wyznaczonymi placówkami są: Szpital Południowy w Warszawie, szpital w Radomiu oraz szpital w Siedlcach.

Pewnie nadal będziemy leczyć covida, żeby nie odsyłać chorych i zapewne będziemy wydzielać w tym celu część oddziału zakaźnego. Nad tym się w tej chwili zastanawiamy i myślę, że do końca czerwca ten problem rozstrzygniemy – zaznaczył dyrektor płockiego WSzZ.

Kwiatkowski przyznał jednocześnie, że w płockim WSzZ istnieje „pilna potrzeba powrotu części przynajmniej oddziału zakaźnego do normalnego funkcjonowania”, gdyż aktualnie pacjenci z chorobami zakaźnymi, poza COVID-19, leczeni są na oddziale internistycznym, co wymusza tam organizowanie izolowanych miejsc i ogranicza zarazem liczbę łóżek dla pacjentów internistycznych.

W tej chwili w szpitalu na Winirach w Płocku przebywa ośmiu pacjentów z koronawirusem, w tym trzech na intensywnej terapii.

Czytaj też:

Płocki szpital ponowi przetarg na remont oddziału zakaźnego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone