SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ewakuacja szpitala w Grójcu. Pracę wznawia lecznica w Nowym Mieście

Szpital w Grójcu/fot. RDC

Trwa stopniowa ewakuacja zakażonych pacjentów i personelu Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Decyzję taką podjęła dyrekcja lecznicy, aby móc przywrócić szpital do normalnej pracy po tym jak stwierdzono tam zakażenia koronawirusem wśród kadry i pacjentów. Do normy wraca natomiast praca w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą.

Na obecna chwilę zostało trzynastu pacjentów, najwięcej na oddziale neurologicznym. Mieli być skierowani do szpitala w Radomiu, natomiast zostało tam wstrzymane przyjęcie naszych pacjentów. Jeśli chodzi o internę i chirurgię, to jest tych pacjentów mało. Jak nie będzie gdzie ich umieścić, to umieścimy ich w Nowym Mieście nad Pilicą – mówi starosta Krzysztof Ambroziak.

Po zakończeniu ewakuacji szpital będzie w całości zdezynfekowany, aby można tam było znowu przyjmować pacjentów.

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą wraca do pracy

Po ponadtygodniowej przerwie chorzy są znów przyjmowani do Szpitala w Nowy Mieście nad Pilicą, gdzie stwierdzono blisko 30 przypadków zakażenia wirusem. Pełną obsadę lekarską udało się skompletować na oddziałach pediatrycznym i wewnętrznym.

Pacjenci mogą zgłaszać się do szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Ja mam informację od pani dyrektor, że kadra od godziny 7 jest na oddziale pediatrycznym, później natomiast udało się na internę – informuje starosta Krzysztof Ambroziak.

Przez wejściem do Izby przyjęć szpitala w Nowym Mieście powstaje też specjalna śluza. Ma ona służyć do wstępnego badania pacjentów, by uniemożliwić rozprzestrzenianie się wirusa, jeśli na izbę trafi osoba zakażona.

Czytaj też: Koronawirus na Mazowszu. Sytuacja w powiecie grójeckim już ustabilizowana?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone