SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Szpital w Gostyninie-Zalesiu zmodernizowany i rozbudowany

fot. Pixabay

Jeden z pawilonów wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Gostyninie-Zalesiu został rozbudowany i zmodernizowany. Otrzymał też nowe wyposażenie sal chorych i gabinetów oraz sprzęt dla pacjentów. Koszt inwestycji, która trwała od 2016 roku, wyniósł ponad 7,1 mln zł.

Szpital psychiatryczny w Gostyninie-Zalesiu działa od 1933 r. Od 2000 r. placówka funkcjonuje jako Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Prof. Eugeniusza Wilczkowskiego.

Środki z budżetu Mazowsza

Większość pieniędzy, bo 7 mln zł, na zakończoną rozbudowę, modernizację i doposażenie dwukondygnacyjnego pawilonu nr 7, w którym znajdują się dwa szpitalne oddziały psychiatryczne, pochodziła z budżetu Mazowsza.

Rozbudowa połączona z remontem

Inwestycja obejmowała m.in. rozbudowę pawilonu o skrzydło zachodnie i wschodnie, kompleksowe roboty remontowe, w tym położenie nowych posadzek, tynków, a także ocieplenie budynku i wymianę okien oraz drzwi. Wyremontowano również instalacje centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjną, a także wentylacji i elektryczne.

Wyposażenie wart prawie milion

W leczeniu psychiatrycznym równie ważne jak profesjonalna opieka medyczna jest otoczenie, w jakim chorzy dochodzą do zdrowia. Muszą się czuć bezpiecznie i komfortowo. Dlatego inwestycje w tego typu infrastrukturę są bardzo potrzebne – podkreślił marszałek Mazowsza Adam Struzik.

W ramach przedsięwzięcia dla odremontowanego obiektu kupiono wyposażenie sal chorych, w tym łóżka, szafki oraz wózki inwalidzkie i chodziki rehabilitacyjne. Nowy sprzęt pojawił się też w gabinetach badań i zabiegowym, a także terapii zajęciowej i psychologicznym. Łączna wartość nowego wyposażania wyniosła ponad 900 tys. zł.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone