SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pogoń Siedlce skarży się na współpracę z ARMS i stawia warunki

Rafał Maletka/fot. Pogoń Siedlce/YouTube

Czujemy hamulec w naszych działaniach – prezes Pogoni Siedlce Rafał Maletka w takich słowa opisuje współpracę klubu z Agencją Rozwoju Miasta. Podczas zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej władze Pogoni przedstawiły sześć koniecznych do spełnienia warunków, które ich zdaniem unormowałyby relacje z miejską spółką zarządzającą m.in. obiektami, na których trenuje drużyna.

Powołanie osoby z ramienia Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, która odpowiadałby za kontakty z klubem – to jeden z warunków Pogoni, do tego, aby unormować napięte stosunki z ARMS. Z szefem spółki Pawłem Truszkowskim współpraca jest niemożliwa – mówi prezes klubu Rafał Maletka.

Będzie to osoba, która będzie miała przede wszystkim mocowania do tego, żeby współpracować z nami i podejmowała decyzje kluczowe do współpracy. Na dzień dzisiejszy, czujemy hamulec w naszych działaniach – dodaje.

Wskazanie osoby do kontaktów klub powierza prezydentowi miasta Andrzejowi Sitnikowi. To jeden z sześciu stawianych warunków.

Chcielibyśmy też ustalić proporcje podziału dochodów z imprez, które organizowałaby Pogoń Siedlce. Punkt trzeci – jeśli zgłaszamy coś z półrocznym wyprzedzeniem, to jako klub mamy pierwszeństwo organizacji. Punkt numer cztery – oczekujemy wprowadzenia systemu informatycznego, który ułatwiałby zarządzanie grafikiem, boiskami –  wymienia wiceprezes Pogoni Michał Osiej.

Innym warunkiem jest zgoda na rozgrywanie przez pierwszy zespół dwóch treningów na głównym boisku przed meczem domowym.

Podczas czwartkowej konferencji władze Pogoni odniosły się ponadto do kwestii kondycji finansowej klubu. Prezes Rafał Maletka zapewnił kibiców, że sytuacja jest stabilna. Więcej TUTAJ.

Czytaj też:

Problemy Pogoni Siedlce. Inwestor zawiesił finansowanie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone