SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Słuchowisko „Dwie wizyty” dziś w „Wieczorze literackim” RDC

fot. Autor nieznany, Public domain, via Wikimedia Commons

Kolejna radiowa uczta w „Wieczorze literackim”. Na antenie Radia dla Ciebie słuchowisko pt. „Dwie wizyty” autorstwa Jerzego Baranowskiego i Joanny Wilińskiej, zrealizowane przez Stanisławę Grotowską. Zapraszamy już dziś o 20:05!

„Dwie wizyty” to oryginale słuchowisko Teatru Polskiego Radia, które swoją premierę miało w sierpniu 1958 roku. Pierwsza jego część opowiada o spotkaniu dwóch kolegów ze szkolnej ławki, który jeden z nich był największym dowcipnisiem w klasie. Okazuje się jednak, że po wielu latach w ogóle nie zmienił się, a jego zabawne niegdyś żarty, obecnie budzą zażenowanie. Druga część pokazuje losy młodego małżeństwa i spotkanego na wczasach w Furkowicach mężczyzny, który niespodziewanie odwiedza młodych w ich domu. Nie chce jednak swoją obecnością robić gospodarzom kłopotu, a okazuje się, że ta niechęć do sprawiania kłopotu jest największym … kłopotem.

W słuchowisku wystąpili: Wieńczysław Gliński (Wacek Golian), Ryszarda Hanin (Gospodyni), Lech Ordon (Zakrzewski), Jeremi Przybora, Andrzej Szczepkowski (Józef, profesor fizyki), Igor Śmiałowski (Gospodarz) i Danuta Wodyńska (Maja, aktorka).

Prowadzący audycję Jan Bończa-Szabłowski porozmawia też z wyjątkowymi gośćmi. O Ryszardzie Hanin opowie prof. Magdalena Raszewska – historyk teatru, autorka książek, m.in. „Ryszarda Hanin. Historia nieoczywista”. W studiu zagości też Jarosław Rabenda – aktor filmowy i teatralny.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone