SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Sezon łyżwiarski rozpoczęty. Kilkanaście ślizgawek w Warszawie

fot. UM Warszawa

Tej zimy w stolicy będzie 15 ślizgawek – podał w piątek stołeczny ratusz. Większość z nich jest już otwarta, reszta zacznie działać w połowie grudnia. Narciarze mogą już korzystać ze zmodernizowanej Górki Szczęśliwickiej.

Otwarte są już lodowiska na Bemowie: ul. Obrońców Tobruku 40 (bezpłatne), na Białołęce: Białołęcki Ośrodek Sportu, ul. Strumykowa 21 (płatne), na Mokotowie: Tor Łyżwiarski „Stegny”, SCS Aktywna Warszawa, ul. Inspektowa 1 (płatne), na Pradze-Południe: Zespół Szkół nr 37, al. Stanów Zjednoczonych 24 (bezpłatne), w Śródmieściu: przed Pałacem Kultury i Nauki (bezpłatne) oraz na Rynku Starego Miasta (bezpłatne), na Targówku: OSiR, ul. Łabiszyńska 20 (płatne), w Wawrze, OSiR, ul. V Poprzeczna 22 (płatna), w Wilanowie: Centrum Sportu Wilanów, ul. Gubinowska 28/30 (płatna) i na Woli: Ośrodek „Moczydło” SCS Aktywna Warszawa, ul. Górczewska 69/73 (płatna).

W połowie grudnia zaczną działać lodowiska w Ursusie: SP nr 11, ul. Keniga 20 (bezpłatne) oraz w SP nr 14, ul. Sosnkowskiego 10 (bezpłatne), na Ochocie: OSiR, ul. Rokosowska 10 (płatne), w Wesołej, ul. Armii Krajowej 72 (bezpłatne), na Woli: plac przy urzędzie dzielnicy, al. Solidarności 90 (bezpłatne).

Górka Szczęśliwicka po remoncie

Narciarze mogą korzystać ze zmodernizowanej Górki Szczęśliwickiej przy ul. Drawskiej 22, gdzie jest stok narciarski. W ramach modernizacji powierzchnia stoku zjazdowego (9500 m.kw.) pokryta została matą typu Dendix, która przy zerowych i dodatnich temperaturach zraszana jest „mgłą wodną” dla zmniejszenia tarcia i polepszenia ślizgu, natomiast przy temperaturach ujemnych – naśnieżana trzema armatkami.

Czytaj więcej o zakończonym remoncie: Górka Szczęśliwicka już działa. Modernizacja zakończona

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone