SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Saska Kępa upamiętniła Mariana Kociniaka. Jest rondo na cześć aktora

Rondo Mariana Kociniaka na Saskiej Kępie/fot. RDC

Rondo na Saskiej Kępie nazwane na cześć wybitnego aktora Mariana Kociniaka. To zbieg ulic Zwycięzców i Międzynarodowej w Warszawie. – Marian Kociniak był naszym sąsiadem, mieszkał przy Międzynarodowej 46 przez blisko pół wieku – informuje pomysłodawca Przemysław Popkowski ze Stowarzyszenia Obywatelskiego Saska Kępa.

Był bardzo skromnym i lubianym sąsiadem, aktorem rozpoznawalnym, uwielbianym przez rzeszę Polaków, w związku z tym był to naturalny kandydat. Nikt tak popularny, tak miły, tak sąsiedzki, udzielający się również społecznie tam nie mieszkał, więc był to naturalny kandydat – tłumaczy Przemysław Popkowski.

Na rondzie stanie tablica informacyjna, przypominająca tego wybitnego aktora – informuje rzecznik Pragi Południe Andrzej Opala. – Już dzisiaj możemy zaprosić mieszkańców na początek września, kiedy uroczyście nadamy nazwę temu rondu. Proszę śledzić portale społecznościowe, strony samorządu, stronę urzędu dzielnicy Praga Południe. Tam podamy dokładne dane, kiedy i o której godzinie ta uroczystość się odbędzie – mówi.

Mieszkańcy Saskiej Kępy są bardzo zadowoleni z uczczenia pamięci byłego sąsiada.

Marian Kociniak zasłynął rolami w filmach Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Janosik”, „Jan Serce” czy w spektaklu telewizji „Igraszki z diabłem”.

Marian Kociniak został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Aktor zmarł sześć lat temu.

Czytaj też:

Dni Ursynowa wracają po dwuletniej przerwie. W planie piknik i koncerty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone