SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Transmisja mszy świętej w RDC

Transmisja mszy św. Archikatedry Warszawskiej w Radiu dla Ciebie/fot. RDC

Jak co niedzielę, od 11:00 Radio dla Ciebie transmituje mszę świętą w Archikatedrze Warszawskiej pw. Świętego Jana Chrzciciela. Podczas nabożeństwa prezydencki doradca Tadeusz Deszkiewicz odczyta list prezydenta Andrzeja Dudy z okazji jutrzejszej 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Dziś, w przeddzień setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w całej Polsce odprawiane są jubileuszowe msze święte. Podczas uroczystego nabożeństwa w Archikatedrze Warszawskiej pw. Świętego Jana Chrzciciela, list prezydenta Andrzeja Dudy odczyta prezydencki doradca Tadeusz Deszkiewicz.

Transmisja w RDC

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali o wprowadzeniu trzeciego etapu łagodzenia obostrzeń dotyczących przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Wśród założeń jest punkt dotyczący limitu wiernych podczas nabożeństw w miejscach kultu religijnego. Liczba osób, które mogą uczestniczyć we mszy lub innym obrzędzie, zależy od powierzchni świątyni. Obecnie w kościele na jedną osobę musi przypadać co najmniej 10 metrów kwadratowych powierzchni.

Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym naszych słuchaczy, postanowiliśmy, dzięki uprzejmości księdza prałata Bogdana Bartołda, transmitować z Archikatedry Warszawskiej pw. Świętego Jana Chrzciciela, mszę świętą o godzinie 11.00 – mówił w połowie marca prezes Polskiego Radia RDC Tadeusz Deszkiewicz, zapowiadając trwający cykl transmisji w RDC.

Zapraszamy przed odbiorniki na 101 FM w Warszawie, w pasmach lokalnych: w Radomiu, Płocku, Siedlcach, Ciechanowie i Ostrołęce oraz w internecie na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone