SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Ratusz zachęca do pracy w Centrum Powiadamiania Ratunkowego

fot. Wikimedia Commons

Stołeczny ratusz zachęca do podjęcia pracy w Centrum Powiadamiania Ratunkowego, w którym dyżurują operatorzy numeru alarmowego 112. Dokumenty można składać do końca grudnia.

Stołeczny urząd informuje, że pracę na stanowisku operatora CPR może podjąć osoba, która ukończyła 18 lat i ma wykształcenie średnie. Chociaż nie jest wymagane wyższe wykształcenie, praca w tej branży jest popularna wśród studentów i absolwentów. Praca w CPR wiąże się z posiadaniem specjalistycznej wiedzy, dlatego mile widziani są absolwenci z wykształceniem kierunkowym w zakresie bezpieczeństwa czy ratownictwa. Warunkiem koniecznym jest dobra znajomość obsługi komputera.

Konkretne cechy

„Ze względu na specyfikę pracy wymagane są konkretne cechy charakteru kandydata na stanowisko operatora. Preferowane są osoby śmiałe, kreatywne, komunikatywne, łatwo nawiązujące kontakty, nastawione na sukces i niebojące się wyzwań. Ważnym kryterium jest również dobra dykcja, odpowiedni ton głosu oraz wysoka kultura osobista” – wskazano w informacji.

Jak przekazano, zdecydowanie ważniejsze od konkretnych kwalifikacji są cechy osobowościowe – komunikatywność, umiejętność wzbudzania zaufania i sympatii, miły głos, umiejętność wybrnięcia z kłopotliwych sytuacji. Ponieważ trzeba być przygotowanym na kontakt ze zdenerwowanymi rozmówcami, ważna jest cierpliwość, opanowanie i odporność na stres.

„Nie należy przerażać się powyższymi wymaganiami. Rozwój wymaganych umiejętności (oprócz znajomości języka obcego) zapewnią szkolenia organizowane w Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz przez ośrodek szkolenia na szczeblu krajowym. Ważniejsza i przede wszystkim oczekiwana jest chęć do pracy, uczenia się nowych umiejętności, odświeżenia i przystosowania posiadanej wiedzy” – informuje urząd miasta.

Szczegóły

Stanowisko pracy mieści się w budynku Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Młynarskiej 43/45. Siedziba CPR wyposażona jest w windę dostosowaną do wózków inwalidzkich, ciągi komunikacyjne i drzwi umożliwiają przemieszczanie się wózkiem. Praca w trybie zmianowym.

Osoby zainteresowane mogą składać dokumenty (CV i list motywacyjny) w formie elektronicznej do 31 grudnia na adres e-mail: Sekretariat.BBIZK@um.warszawa.pl z dopiskiem w tytule e-maila: „Nabór CPR”.

Czytaj też:

Ten sam dyspozytor pod numerami 997 i 112. „Szybsza informacja”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone