SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Radomscy wolontariusze ŚDM na policyjnym szkoleniu

fot. Pixabay

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego radomscy policjanci i strażacy przypomnieli dziś wolontariuszom Światowych Dni Młodzieży najważniejsze zasady, które pozwolą im i ich gościom unikać zagrożeń. Mowa była m.in. o skutecznym powiadamianiu służb i udzielaniu pierwszej pomocy.

Młodzi ludzie posiadają wiedzę, ale dotąd – na szczęście – nie musieli robić z niej praktycznego użytku. Jak mówi nadkomisarz Katarzyna Kucharska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, zdarzy się i tak, że w niektórych sytuacjach znajdą się po raz pierwszy. W wielotysięcznym tłumie będą musieli zadbać o siebie i o swoich podopiecznych. Dlatego konieczna jest znajomość psychologii takich zgromadzeń i umiejętność postępowania w niestandardowych sytuacjach.

„Wyraz odpowiedzialności”

Udział w takich szkoleniach to wyraz odpowiedzialności – mówią wolontariusze Agnieszka i Wojtek. Ich zdaniem, spotkania z policjantami i strażakami pozwalają odświeżyć zdobytą wcześniej wiedzę i ją usystematyzować. Można przypomnieć sobie zasady, zgodnie z którymi powinno się działać, gdy wydarzy się coś nieprzewidzianego czy niebezpiecznego.

Niezbędne wyposażenie

Funkcjonariusze zwracali też uwagę na niezbędny ekwipunek każdego wolontariusza. Najważniejsze to mieć przy sobie naładowany telefon i dokumenty. Warto też zaopatrzyć się w maseczkę do robienia sztucznego oddychania i jednorazowe rękawiczki.

Kolejne szkolenie, w którym poza policjantami i strażakami uczestniczyć będą także funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, odbędzie się w połowie czerwca.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone