Jeden z dziesięciu. Radomianin na mecie greckiego ultramaratonu

• 07.02.2019 13:01

• Aktualizacja: 14:43 15.08.2022

Został jednym z dziesięciu biegaczy na świecie, którzy ukończyli ateński ultramaraton. Pochodzący z Radomia Paweł Żuk w czasie blisko 15 dni pokonał 1600 kilometrów, wygrywając zawody.
Zawodnicy mieli do pokonania 1600 kilometrów po jednokilometrowej pętli. Polak zrobił to w 14 dni, 20 godzin, 2 minuty i 26 sekund. Jak mówi Żuk, kilka lat przygotowań wynagrodziło to co czuł przekraczając linię mety. - To była wielka radość. Udało mi się przezwyciężyć trudności - dodaje.

Paweł Żuk jest też pierwszym Polakiem, który ukończył morderczy bieg. Jak mówi - nie było to łatwe. - Burze, deszcze, wiatry, choroba - za mną rok wielu przeżyć. Spałem około trzech godzin na dobę - zaznacza.

Bieg w Atenach odbył się na przełomie stycznia i lutego. Ultramaratończyk planuje teraz odpoczynek. Przed nim kolejne biegi na jeszcze dłuższych dystansach.