SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Radom. Wyższy koszt budowy RCS-u. „Pojawiły się nowe okoliczności”

Radomskie Centrum Sportu/fot. Facebook Radosław Witkowski

Jeszcze nie wiadomo ile trzeba będzie dołożyć pieniędzy, by dokończyć budowę Radomskiego Centrum Sportu. Inwestor złożył kosztorysy na dodatkowe prace, nieuwzględnione w przetargu. Wiadomo, że trzeba będzie wzmocnić grunt, odwodnić teren i wymienić kanały teletechniczne. Prezydent Radosław Witkowski spodziewa się więc większych nakładów na tę inwestycję.

Mam świadomość, że będziemy musieli zapłacić za dodatkowe prace w związku z tym, że pojawiły się nowe okoliczności, które zgłasza nam firma Betonox. Nie będzie się to odbywało w takim prostym schemacie, że firma będzie zgłasza swoje roszczenia, a my będziemy je bezkrytycznie uznawać. Każde roszczenie firmy Betonox będzie dokładnie analizowane i poddawane ocenie prawnej – dodał Witkowski.

Radny Łukasz Podlewski z Komisji Nadzoru nad budową RCS obawia się, że sprawa dodatkowych wydatków może otrzeć się o sąd. – Najprawdopodobniej będziemy zmierzać do procesu sądowego podobnego jaki jest toczony na Deskurach. Betonox wyliczy dodatkowe prace na kwotę X, miasto powie, że taka kwota jest zasadna lub nie i wtedy będzie toczony spór sądowy. Kwestia czy podczas sporu odbywać się będą prace i na ile wystarczy środków finansowych, czy inwestor będzie kontynuował pracę, czy będzie czekał aż spór zostanie rozstrzygnięty – dodał Podlewski.

Czy taka sytuacja może zagrażać harmonogramowi prac? Roboty ziemne, które miały być prowadzone w lutym, nie zostały wykonane, trwają jednak prace wewnątrz obiektu.

Wykonawca ma 12 miesięcy na dokończenie inwestycji. Budowy hali jest zrealizowana w 85 procentach, natomiast stadion jest gotowy w 50 procentach. Pierwotny koszt tej inwestycji miał wynieść 82 miliony złotych.

Czytaj też:

Budżet obywatelski w Radomiu. Rekordowo dużo projektów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone