SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koronawirus. Radom proponuje pakiet wsparcia dla przedsiębiorców

fot. Pixabay

Władze Radomia, w związku z koronawirusem, przygotowały pakiet wsparcia dla przedsiębiorców pod hasłem „Bezpieczne miejsca pracy”. Obejmuje on m.in. umorzenie płatności lokalnych podatków i czynszów.

Wsparcie podatników ma charakter pomocy publicznej. – Chcemy żeby nasze działania ułatwiły funkcjonowanie firm w tym bardzo trudnym czasie i uchroniły istniejące miejsca pracy. To na czym się skupiamy, to podatek od nieruchomości i czynsz najmu za lokale, które są w zasobie gminy – poinformowała wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.

POBIERZ WZÓR WNIOSKU O UDZIELENIE ULGI W SPŁACIE PODATKU

Pakiet wsparcia dla radomskich przedsiębiorców obejmuje umorzenie podatku od nieruchomości i środków transportu na indywidualny wniosek przedsiębiorcy, umorzenie podatku, wyłącznie za 2020 rok, – dla podatników, mających zaległości podatkowe wobec gminy za bieżący rok oraz odroczenie lub umorzenie płatności czynszu najmu lokali, w których gmina jest właścicielem i odroczenie płatności za wodę.

Tylko to, co jest w gestii samorządu

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zaznaczył, że propozycje miasta mogą odnosić się wyłącznie do takich obszarów, które pozostają w kompetencjach samorządu.

Na pewno większe pole do działania ma tu rząd, ale my jako samorząd, w miarę naszych możliwości, chcemy tworzyć warunki, które pozwolą zminimalizować negatywne skutki epidemii – stwierdził Witkowski.

Miasto zapowiedziało, że procedura ubiegania się o pomoc będzie maksymalnie uproszona i odbywała się na indywidualny wniosek przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa.

Milion dla medyków zamiast na rower miejski

W poniedziałek prezydent Radomia poinformował z kolei, że miasto przeznaczy 1 mln zł na wypłaty dodatków dla personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego i Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zamiast na funkcjonowanie w tym roku roweru miejskiego.

Uznałem, że przede wszystkim należy docenić pracę tych ludzi, którzy na pierwszej linii walczą z epidemią – uzasadnił swoją decyzję Witkowski.

Czytaj też:

ZUS uruchamia trzy nowe numery w związku z koronawirusem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone