SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezes PKP PLK o modernizacji linii z Grodziska do Warszawy: pociągi pojadą we wrześniu

Zdjęcie ilustracyjne/fot. PKP PLK SA

Pociągi z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego pojadą już we wrześniu. Dobre wieści dla około 10 tysięcy mieszkańców przekazał w „Poranku RDC” prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Gość Grzegorza Chlasty zapowiedział, że modernizacja tej linii kolejowej zakończy się zgodnie z planem.

Podróż ma być bezpieczniejsza i szybsza. Wymienione zostaną 22 km sieci trakcyjnej i 22 km linii kolejowej. W ramach modernizacji trasy między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim powstanie też nowy przystanek Parzniew, tunel drogowy w Pruszkowie i dwa przejścia podziemne. – Patrzymy realnie na zakres prac – mówił w sierpniu Daniel Boruchalski – dyrektor projektów w PKP PLK.

Roboty na tym odcinku to duże utrudnienia dla pasażerów. Kolej wraz z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego przygotowały alternatywę. Na komunikację zastępczą składają się cztery specjalne linie autobusowe i dodatkowe kursy na istniejących trasach. – Skuteczność linii zastępczych zależy od sytuacji na drogach – mówił przed rozpoczęciem prac Marek Chmurski z ZTM.

Po modernizacji maksymalna prędkość na linii podmiejskiej wzrośnie do 120 km/h. Czas dojazdu z Grodziska do Warszawy Zachodniej ma skrócić się o 4-5 minut, przy uwzględnieniu postoju na nowym przystanku. Nowe urządzenia zwiększą też przepustowość. To powinno nastąpić do końca roku.

Cała inwestycja ma kosztować ponad 285 milionów złotych. Część środków pochodzi z unijnego dofinansowania.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone