SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Prezes Marszu Niepodległości w wyścigu o fotel prezydenta Pruszkowa

UM w Pruszkowie/fot. RDC

Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, będzie ubiegał się o fotel prezydenta 60-tysięcznego Pruszkowa. W wyborach zmierzy się między innymi ze sprawującym urząd od 1998 roku Janem Starzyńskim oraz Pawłem Makuchem z komitetu Wspólnie Pruszków Rozwijamy.

Udział w wyborach zadeklarował także Konrad Sipiera z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Robert Bąkiewicz, działający od lat w środowiskach narodowych i patriotycznych, jest popierany przez Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Narodowo-Patriotyczne Pruszków. Jak powiedział IAR, jego komitet ma wsparcie między innymi ludzi nauki i ekspertów w różnych dziedzinach. – Chcemy posprzątać Pruszków, w sensie administracyjnym i zarządzania miastem – deklaruje, zwracając uwagę, że obecny prezydent rządzi miastem od 20 lat. Wśród priorytetów wymienia zrównoważony rozwój Pruszkowa, rozwiązanie problemu korków w mieście, zmianę sposobu zarządzania miejskimi finansami, a także kwestie bezpieczeństwa miasta i sprawy kulturalne.

Największe miasto pod Warszawą

Pruszków jest największym podwarszawskim miastem, piątym pod względem wielkości w województwie mazowieckim. W wyborach do rady miasta, które odbędą się 21 października, zarejestrowano pięć komitetów wyborczych: KW Wspólnie Pruszków Rozwijamy, KW Prawo i Sprawiedliwość, Koalicyjny KW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa, Koalicyjny KW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz KWW Porozumienie Narodowo-Patriotyczne Pruszków.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone