SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Press Photo Expo. „Platforma dla fotografów do wymiany myśli, pomysłów i doświadczeń”

fot. Martin Dvoracek/flickr CC-BY-SA 2.0

W najbliższy poniedziałek (11 stycznia) odbędzie się spotkanie fotografów Press Photo Expo 2016. – Marzy mi się, żeby to była platforma dla fotografów, aby można było wymieniać myśli, pomysły i rozmawiać – mówił w audycji „Mnie się to podoba” fotograf sportowy Adam Nurkiewicz.

Podczas Expo przewidziano część wykładową oraz warsztatową, a także spotkania ze znanymi fotografami. – Blok warsztatowy nie będzie dotyczył tylko tego, jak robić zdjęcia i nagrywać wideoreportaże, ale również zajmiemy się postprodukcją, czyli tym, jak montować materiały – wyjaśniał Nurkiewicz. Dodatkowo odbędą się warsztaty dotyczące oświetlenia planu lampami fotoreporterskimi, czy  fotografii kulinarnej.

Wykłady i warsztaty

– Podczas części wykładowej będziemy rozmawiać m.in. o prawie autorskim, ubezpieczeniach, fotografii lotniczej z naciskiem na drony i realizacji pomysłów długotrwałych, w tym fotoreportaży – mówił gość Beaty Jewiarz. Uczestnicy spotkają się m.in. z Tomaszem Gładysem i Ferdinandem Ostrop’em (szefem fotoedycji agencji Associated Press). Sprawdź szczegóły.

Marzy mi się, żeby to była platforma dla fotografów, żeby można było wymieniać myśli, pomysły i rozmawiać – przyznał Nurkiewicz. – W tej branży nie jest tak, że ktoś zdobywa top i już nic więcej nie może zrobić – podkreślał. Jak wyjaśniał, w pracy fotografa ważny jest ciągły rozwój i nauka.

Adam Nurkiewicz

Adam Nurkiewicz jest fotografem sportowym, współpracuje z Polskim Związkiem Tenisowym. – Im zależy nie tylko na tym, żeby pokazać sam mecz, ale też to, co się dzieje dookoła – wyjaśniał. W ocenie gościa RDC, w przypadku fotoreportaży z wydarzeń sportowych, wiele zależy od dyscypliny. – Piłka nożna czy koszykówka fotograficznie są nudne, nie ma zbyt wiele miejsca dla fotografa – uważa. Z kolei – jak mówił Nurkiewicz – lekkoatletyka, tenis, czy wioślarstwo dają dużo więcej możliwości.

Dla Nurkiewicza w fotografii najważniejsza jest uchwycona emocja, ale – jak zaznaczył – istotny jest również kadr, kompozycja i to, co się dzieje dookoła.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone